| ASIN | B0CPBQX73Q |
| Benefits | Provides year-long water purification and taste enhancement |
| Best Sellers Rank | 588,945 in Home & Kitchen ( See Top 100 in Home & Kitchen ) 35 in Replacement Countertop Water Filters 162,830 in Cooking & Dining |
| Brand Name | Bluevua |
| Compatible Water Purifier Models | Bluevua RO100ROPOT |
| Customer Reviews | 4.8 4.8 out of 5 stars (240) |
| EU Spare Part Availability Duration | 1 Years |
| External Testing Certification | NSF |
| Item Dimensions D x W x H | 20.3D x 7W x 31.2H centimetres |