Siggis Skyr Icelandic Plain Non Fat Yogurt, 24 Ounce -- 6 per case.
L**R
Costs 50% more than buying 6 non-cased containers
Good yogurt but a crazy price. If you buy six of these as separate items, they will cost you $30. If you buy this 6-container case, it will cost you $44. Why would anyone buy this?
S**R
Your yogurt of choice has arrived!
This is true value. Each cup of siggi's skyr requires four times more milk than regular yogurt. That means it is very thick. One dollop can substitute for four dollops of your regular brand. Compare the savings! And the flavor? D-E-LI-SHUSH!
Trustpilot
2 weeks ago
5 days ago